skórzany plecak

Skórzany plecak do szkoły?

Jeśli chodzi o wybór torby do szkoły, jest kilka kwestii na które powinniśmy zwrócić uwagę: jak mocny  jest materiał? Czy skórzany plecak wytrzyma długo? Czy wraz z zawartością nie będzie zbyt ciężki? Wreszcie, czy dobrze się prezentuje?

Zainwestuj w odpowiedni materiał

Skórzany plecak jest często postrzegany jako dobra inwestycja a wielu uczniów decyduje się na jego wybór.  Powody są różne. Dla części osób ważna jest jego trwałość i brak konieczności zmiany na nowy w trakcie roku, czy możliwość użytkowania przez kilka sezonów. Inni uważają go za ciekawą alternatywę dla plecaka wykonanego ze sztucznych materiałów tj. poliester.  Naturalna skóra jest bardzo wytrzymała i wiekowa dlatego decydując się na torbę wykonaną z niej możemy być pewni że posłuży nam o wiele dłużej niż okres naszej edukacji.

Chociaż ustaliliśmy, że skórzane plecaki są bardzo praktyczne, to nie należy zapominać, jak stylowy jest to materiał. Nie bez przyczyny mówi się że skóra nigdy nie wyjdzie z mody. To właśnie ponadczasowy wygląd, uwielbiany przez tak wielu, sprawia że skórzane torby naszych rodziców czy dziadków są dalej modne i chętnie odnawiane przez młode pokolenie. Nawet jeśli uważasz, że plecaki są dość swobodnym dodatkiem, to kupowanie skórzanego nadaje mu oryginalny wygląd, więc nie ma potrzeby szukania kompromisu między stylem a praktycznością.

Skórzany plecak

 

Znajdź swój styl

Klasyczny skórzany plecak powinien mieć prosty design i oferować mnóstwo miejsca na zeszyty, książki, artykuły papiernicze, telefon, portfel męski mały a przy tym nie wyglądać na zbyt duży i nieporęczny. Z drugiej strony, jeśli szukasz czegoś o nieco bardziej wyszukanym smaku, możesz wypróbować plecaki z różnego rodzaju wytłoczeniami czy ozdobnymi okuciami. Jeśli cenisz sobie  klasykę to pamiętaj że bogate cieniowanie oraz naturalne znamiona występujące na skórze licowanej nadadzą torbie piękny wygląd w stylu vintage.

Ważną rzeczą podczas wyboru torby, o którym wiele osób zapomina, jest jej waga kiedy jest zapakowana i noszona przez cały dzień. Ponieważ plecaki są noszone na plecach i obu ramionach, rozkład masy jest znacznie bardziej równomierny, co oznacza, że ​​przenoszenie książek z klasy do klasy przez cały dzień, przez 5 dni w tygodniu, nie będzie powodowało tak dużego obciążenia pleców i kręgosłupa w porównaniu z torbą na ramię. Oznacza to, że odczujesz znacznie mniejszy ból w tych obszarach, szczególnie pod koniec dnia, kiedy jesteś zmęczony i chcesz położyć się do łóżka po długim dniu w szkole.

Spraw, aby Twój skórzany plecak była tak wyjątkowa jak Ty

Obecnie wybór plecaków i torb skórzanych jest bardzo bogaty. Są firmy które za niewielką dopłatą oferują usługę personalizacji, dzięki czemu można wyhaftować swoje inicjały czy napis. Kto nie chce by jego plecak był niepowtarzalny?  Pozornie jest to tylko drobiazg ale może zrobić wielką różnicę. Monogramowanie było popularne w latach 90 a obecnie wraca i jest bardzo trendy. To także sposób na to, aby Twoja torba stała się jeszcze bardziej oryginalna i tak samo wyjątkowa jak Ty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł opracowany na podstawie tekstu ze strony: mahileather.com
Zdjęcia: pixabay.com

 

 

Dodaj komentarz