Skórzane kurtki

Skórzane kurtki – 10 powodów dla których warto sprawić sobie jedną w 2018 r

Skórzane kurtki używane są od bardzo dawna i nie trudno zrozumieć dlaczego. Wyglądają świetnie i są bardzo trwałe. Prawdziwa skórzana kurtka może kosztować krocie, ale to naprawdę dobra inwestycja. Każdy mężczyzna powinien sprawić sobie fajną kurtkę, którą będzie nosił na okrągło. W końcu po co komu ubrania, których nie używa?

Typowa skórzana kurtka powinna kosztować około kilkuset złotych. Pamiętaj jednak, że wytrzyma ona przez bardzo długi czas, a przez ten okres nie będziesz potrzebował innej. Poza tym, jeżeli podzielisz tę kwotę przez wszystkie lata, kiedy będziesz jej używał, roczny koszt wyniesie kilkadziesiąt złotych. Podczas wybierania skórzanej kurtki należy wziąć pod uwagę: jakość skóry, styl, kolor, koszt i dopasowanie. Jakość skóry jest najważniejszym czynnikiem, który decyduje o jej koszcie. Na rynku znajdziesz wszystko, od garbowanej chrom owo skóry po jagnięcą. Istnieje wiele rodzajów kurtek skórzanych. Wybierz styl odpowiedni do tego, czego szukasz. Fasonów jest wiele, są kurtki proste przypominające marynarki, ale również bardziej wyszukane typu Aviator o militarnym zabarwieniu. Niektóre jak bomblerki okażą się niezwykle swobodne, a inne jak ramoneski dodadzą ci ostrego charakter. Jeżeli zastanawiasz się nad materiałem naturalna skóra powinna być oczywistym wyborem Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w skórzaną kurtkę.

 

Ponadczasowość

Ludzie noszą skórzane kurtki już od pierwszej połowy poprzedniego stulecia. Od tego czasu mężczyźni często po nie sięgają i nie zmieniło się to do dzisiaj. Jest to szczególnie uniwersalny wybór dla mężczyzn, którzy nie mają czasu ani chęci śledzić zmieniających się trendów w modzie, ale też część garderoby która nigdy nie wyjdzie z mody.

Uniwersalność

Możesz połączyć skórzaną kurtkę praktycznie ze wszystkim co masz w szafie. Można ją nosić będąc w garniturze i krawacie, dżinsach i koszulce, a nawet w strojach treningowych np ze skórzanym plecakiem. Bez względu na to, jaki masz styl, na pewno znajdziesz skórzaną kurtkę, która będzie do Ciebie pasować.

Ochrona

Nosząc skórzaną kurtkę w zimie nadal może być Ci ciepło. W końcu jest zrobiona ze zwierzęcej skóry, która jest tak stworzona, aby zapewniała ochronę przed zimnem. Wiele kurtek ma futerko, dzięki któremu możesz być pewien, że nie zmarzniesz nawet przy niskiej temperaturze. Gdyby jednak kiedykolwiek zrobi ci się zbyt gorąco pamiętaj, że skórzana kurtka przewieszona przez ramię też wygląda dobrze.

 

Skórzane kurtki

 

Mnogość kolorów

Chociaż kolorów jest wiele i tak naprawdę możesz dostać każdy jaki sobie wymarzysz to jednak polecam Ci zostać przy klasycznych barwach. Czarna czy brązowa kurtka to najbardziej popularne i uniwersalne kolory, które będą pasowały praktycznie do wszystkiego.

Długowieczność

Dopóki będziesz dbać o swoją kurtkę, będziesz zaskoczony, jak dobrze opiera się działaniu czasu. Skórzane kurtki są zawsze modne. Ze względu na wytrzymałość i łatwość w czyszczeniu, przez długi czas nie tracą na wartości. Warunek jest jeden musisz konserwować ją odpowiednimi środkami. Osobiście do czyszczenia polecam ci mydło do siodeł.

Łatwość czyszczenia

Skóra jest bardzo wysoko na liście materiałów łatwych do czyszczeniu. Jeżeli przypadkowo coś na nią wylejesz to zazwyczaj wystarczy ci tylko wilgotna szmatka, aby to usunąć. Jest tylko jeden haczyk. W przypadku zabrudzeń czy plam musisz wyczyścić ją od razu nie możesz zwlekać.

Zapach

Skóra po prostu pachnie niesamowicie. Po założeniu skórzanej kurtki kobiety wokół automatycznie przyciągnie jej naturalny zapach. Noś ją, gdzie chcesz. Kurtki skórzane są odpowiednie w prawie każdym miejscu. Można je z dumą nosić na formalnych i nieformalnych imprezach.

Trwałość

Kurtki skórzane są szczególnie wytrzymałe. To, dlatego że nie są plecione tak jak inne materiały, ale mamy do czynienia w nich z naturalnymi włóknami, które tworzą nierozerwalną całość. Można zaryzykować stwierdzenie, że odpowiednio pielęgnowana kurtka posłuży właścicielowi aż do śmierci. Dzięki swojej wytrzymałości skórzane kurtki mają również zastosowanie praktyczne. Chronią przed zadrapaniami, siniakami i innymi obrażeniami np. podczas jazdy na motocyklem.

Skórzane kurtki nadają klasy

Skórzana kurtka jest naprawdę wszechstronna. Może dodać właścicielowi pewien stopień ostrości, ale to nie znaczy, że nie może zrobić tego z klasą. Ładna skórzana kurtka pokaże, że jesteś osobą z dobrym gustem, klasą oraz że cenisz piękne rzeczy. Dobra skórzana kurtka może być dość droga, a ludzie kojarzą drogie rzeczy z sukcesem, więc nie warto oszczędzać.

 

Mam nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu jesteś tego samego zdania co ja, że skórzana kurtka to świetna inwestycja dla każdego mężczyzny. To prawda, że bydlęca ramoneska może sporo kosztować, ale otrzymasz wszystko za co zapłacisz, a nawet więcej, bo jak wycenić satysfakcje i dobre samopoczucie z faktu jej noszenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł opracowany na podstawie tekstu ze strony: independencebrothers.com
Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz